Alışveriş sepeti

Ara toplam:

TÜRKİYE’NİN DİL EĞİTİMİ VE DİL SINAVLARINDA “EN İYİ DİL OKULU ÖDÜLÜ” 

TAC DİL KURSU

 

 

TESOL SERTİFİKASI

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), size ESL (English as a Second Language) öğretmeni olma ve dünyanın her yerinde çalışma fırsatı veren, uluslararası kabul görmüş bir sertifikadır.

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) uluslararası geçerliliği olan, dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenlik yapabilmenizi sağlayan bir sertifikadır olmaktadır.  Ülkemizde de Milli Egitim Bakanlıgı tarafından tanınırlığı olan bu sertifikaya sahip olan kişilerin MEB tarafından  “usta öğretici” olarak liseler hariç, dil okulları, kolejler, özel okullara atamaları yapılır. Ayrıca TESOL sertifikasına sahip olanlar, özel eğitim kurumlarında; özel okullar, dershaneler, yabancı dil kursları, özel kreşler ve etüt merkezlerinde de çalışabilirler.

TESOL sertifikasına sahip olanlar, anadili İngilizce olan ülkerde dil okullarında görev alabilirken, anadili İngilizce olmayan tüm ülkelerde ise İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirler.  Türkiye’de hali hazırda Ingilizce öğretmenisiniz ve yurt dışında görevinizi devam etmek istiyorsunuz. Uluslarası tanınırlığı olan Ingilizce Ögretmenliği sertifikası, TESOL ile bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

TESOL sertifikasına sahip olmak için, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili Edebiyatı veya Amerikan Kültür ve Edebiyatı gibi programlarından mezun olmanıza gerek yoktur. İleri düzey İngilizce biliyorsanız, en az iki yıllık ön lisans mezunuysanız, TESOL sertifika programlarına katılabilirsiniz.

Başta İngiltere ve Amerika olmak üzere birçok farklı ülkede TESOL sertifika programı bulmak mümkündür.  Program süresi birkaç ay sürebileceği gibi, 1 ya da 2 yıllık yüksek lisans programı şeklinde de alınabilir.

 

Ankara’nın en çok tercih edilen yabancı dil kursu olan ANKARA TAC YAC YABANCI DİL KURSU Tesol merkezlerinden biri olmaktadır.

 

Sizlerde Uluslararası geçerliliği olan Tesol Sertikasını Ankara Tac Yabancı Dil Kursu’ndan alabilir ve seçkin bir İngilizce öğretmeni olabilirsiniz.

 

 

Whatsapp Destek (online)